ERAY PAZARLAMA VE DIŞ TİCARET A.Ş. 2000 yılında faaliyete başlamış ve kısa bir süre içinde Türkiye’nin önde gelen kişisel bakım ürünleri distribütörlerinden biri olmuştur.

     Eray A.Ş., Türkiye’nin ilk ve en büyük mass-market, kişisel bakım ürünlerinin temsilcisi olan Evrensel Pazarlama Ve Dış Ticaret A.Ş.’nin kapanışına kadar satış müdürlüğü görevini üstlenen ERTUĞRUL ÖZDEMİR’in yönetim kurulu başkanlığında, dünyanın ileri gelen ürünlerinin Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Cumhuriyetinde dağıtımını yapmaktadır.

     Evrensel A.Ş. döneminde (1984-2000), Gillette, Revlon, Shulton, Parfums Bleu Limited, Maurer Wirtz, BIC, Muelhens, Ulrıc De Varens Alberto-Culver Co, Parfums Halston, Geoffrey Beene, KIWI, P&G, Bryant & May gibi dünyanın en önemli marka ve firmalarının satış operasyonunu yöneten Ertuğrul Özdemir, ERAY A.Ş.’nin hedef ve ilkelerini şu şekilde açıklıyor: “Amacımız kişisel bakım pazarında dünyaca kabul görmüş ürünlerin Türkiye’de de en iyi şekilde temsil edilmesini sağlamak. Bunun için ürünün tüketiciye sunulmasına kadar geçen tüm aşamalarda satış kanallarına her açıdan destek veriyoruz. Ürünlerimiz dünyaca kabul görmüş üst seviyede ürünler. Tüm ürünlerimize çok güveniyoruz ve bunların sonuna kadar arkasındayız. Dinamik, çok tecrübeli ve iyi eğitimli bir ekibimiz var. Dürüstlük, açıklık, çalışkanlık şirketimizin temel ilkelerini oluşturuyor”.